Paralimpiai érmeink

 

Rio de Janeiro 2016

Tóth Tamás

Arany

Úszás

100 méter hát

Biacsi Ilona

Ezüst

Atlétika

1500 méter

Csonka András

Ezüst

Asztalitenisz

egyéni

Dani Gyöngyi, Hajmási Éva, Krajnyák Zsuzsanna

Ezüst

Kerekesszékes vívás

női tőr csapat

Osváth Richárd

Ezüst

Kerekesszékes vívás

kard egyéni

Osváth Richárd

Ezüst

Kerekesszékes vívás

tőr egyéni

Pap Bianka

Ezüst

Úszás

100 méter hát

Sors Tamás

Ezüst

Úszás

200 méter vegyes

Suba Róbert

Ezüst

Kajak

200 méter

Dani Gyöngyi, Krajnyák Zsuzsanna, Veres Amarilla

Bronz

Kerekesszékes vívás

női párbajtőr csapat

Konkoly Zsófia

Bronz

Úszás

100 méter pillangó

Krajnyák Zsuzsanna

Bronz

Kerekesszékes vívás

tőr egyéni

Pálos Péter

Bronz

Asztalitenisz

egyéni

Pap Bianka

Bronz

Úszás

200 méter vegyes

Sors Tamás

Bronz

Úszás

100 méter pillangó

Tóth Tamás

Bronz

Úszás

100 méter gyors

Tunkel Nándor

Bronz

Erőemelés

-49 kilogramm

Vereczkei Zsolt

Bronz

Úszás

50 méter hát

 

LONDON 2012

Pálos Péter

Arany

Asztalitenisz

egyéni

Sors Tamás

Arany

Úszás

100 méter pillangó

Dani Gyöngyi

Ezüst

Kerekesszékes vívás

tőr egyéni

Dani Gyöngyi, Juhász Veronika, Krajnyák Zsuzsanna

Ezüst

Kerekesszékes vívás

párbajtőr csapat

Krajnyák Zsuzsanna

Ezüst

Kerekesszékes vívás

párbajtőr egyéni

Sors Tamás

Ezüst

Úszás

400 méter gyors

Tóth Tamás

Ezüst

Úszás

50 méter gyors

Tóth Tamás

Ezüst

Úszás

100 méter gyors

Biacsi Ilona

Bronz

Atlétika

1500 méter síkfutás

Krajnyák Zsuzsanna

Bronz

Kerekesszékes vívás

tőr egyéni

Osváth Richárd

Bronz

Kerekesszékes vívás

tőr egyéni

Sors Tamás

Bronz

Úszás

100 méter gyors

Szabó Nikolett Diána

Bronz

Judo

- 70 kilogramm

Vereczkei Zsolt

Bronz

Úszás

50 méter hát

 

PEKING 2008

Sors Tamás

Arany

Úszás

100 méter pillangó

Ráczkó Gitta

Bronz

Úszás

100 méter mell

Sors Tamás

Bronz

Úszás

100 méter gyors

Sors Tamás

Bronz

Úszás

400 méter gyors

Vereczkei Zsolt

Bronz

Úszás

50 méter hát

Szekeres Pál

Bronz

Kerekesszékes vívás

tőr egyéni

 

ATHÉN 2004

Pásztory Dóra

Arany

Úszás

200 méter vegyes

Kovács Ervin

Ezüst

Úszás

200 méter vegyes

Kovács Ervin

Ezüst

Úszás

50 méter hát

Kovács Ervin

Ezüst

Úszás

50 méter pillangó

Pásztory Dóra

Ezüst

Úszás

100 méter hát

Pásztory Dóra

Ezüst

Úszás

100 méter pillangó

Dani Gyöngyi, Jurák Andrea, Krajnyák Zsuzsanna, Pálfi Judit

Ezüst

Kerekesszékes vívás

párbajtőr csapat

Dani Gyöngyi

Ezüst

Kerekesszékes vívás

tőr egyéni

Dani Gyöngyi, Jurák Andrea, Krajnyák Zsuzsanna, Pálfi Judit

Ezüst

Kerekesszékes vívás

tőr csapat

Béres Dezső, Gyurkota József

Bronz

Boccia

vegyespáros

Biró Norbert

Bronz

Judo

- 60 kilogramm

Nagy Sándorné

Bronz

Judo

- 70 kilogramm

Vincze Gábor

Bronz

Judo

- 81 kilogramm

Szávai Csaba

Bronz

Erőemelés

+100 kilogramm

Engelhardt Katalin

Bronz

Úszás

50 méter pillangó

Ráczkó Gitta

Bronz

Úszás

100 méter mell

Vereczkei Zsolt

Bronz

Úszás

50 méter hát

Krajnyák Zsuzsanna

Bronz

Kerekesszékes vívás

párbajtőr egyéni

Szekeres Pál

Bronz

Kerekesszékes vívás

kard egyéni

 

SYDNEY 2000

Májer Gábor, Rácz János, Sánta Krisztián, Szedő Tibor

Arany

Úszás

4×50 méter vegyes, csapat

Pásztory Dóra

Arany

Úszás

200 méter vegyes

Sánta Krisztián

Arany

Úszás

100 méter hát

Vereczkei Zsolt

Arany

Úszás

50 méter hát

Becsey János

Ezüst

Úszás

200 méter vegyes

Pálfi Judit

Ezüst

Kerekesszékes vívás

párbajtőr egyéni

Sánta Krisztián

Ezüst

Úszás

100 méter gyors

Sánta Krisztián

Ezüst

Úszás

50 méter pillangó

Sánta Krisztián

Ezüst

Úszás

50 méter gyors

Engelhardt Katalin

Bronz

Úszás

50 méter pillangó

Kovács Ervin

Bronz

Úszás

100 méter mell

Kovács Ervin

Bronz

Úszás

50 méter pillangó

Kovács Ervin

Bronz

Úszás

50 méter gyors

Krajnyák Zsuzsanna

Bronz

Kerekesszékes vívás

párbajtőr egyéni

Krajnyák Zsuzsanna

Bronz

Kerekesszékes vívás

tőr egyéni

Orsós Mária

Bronz

Atlétika

távolugrás

Pásztory Dóra

Bronz

Úszás

100 méter pillangó

Ponyori Sándor

Bronz

Atlétika

távolugrás

Rácz János

Bronz

Úszás

100 méter mell

Sánta Krisztián

Bronz

Úszás

200 méter vegyes

Szedő Tibor

Bronz

Úszás

50 méter pillangó

Szekeres Pál

Bronz

Kerekesszékes vívás

tőr egyéni

Vincze Gábor

Bronz

Judo

- 81 kilogramm

 

ATLANTA 1996

Engelhardt Katalin, Járomi Mónika, Ráczkó Gitta, Zámbó Diána

Arany

Úszás

4×50 méter vegyes, csapat

Sasváriné Paulik Ilona

Arany

Asztalitenisz

egyéni

Szekeres Pál

Arany

Kerekesszékes vívás

tőr egyéni

Szekeres Pál

Arany

Kerekesszékes vívás

kard egyéni

Vereczkei Zsolt

Arany

Úszás

50 méter hát

Járomi Mónika

Ezüst

Úszás

50 méter pillangó

Pálfi Judit

Ezüst

Kerekesszékes vívás

tőr egyéni

Engelhardt Katalin

Bronz

Úszás

200 méter vegyes

Engelhardt Katalin

Bronz

Úszás

50 méter pillangó

Ráczkó Gitta

Bronz

Úszás

100 méter mell

 

BARCELONA 1992

Becsey János

Arany

Úszás

100 méter gyors

Becsey János

Arany

Úszás

50 méter gyors

Szekeres Pál

Arany

Kerekesszékes vívás

tőr egyéni

Vereczkei Zsolt

Arany

Úszás

50 méter hát

Engelhardt Katalin

Ezüst

Úszás

50 méter pillangó

Laki Anikó

Ezüst

Úszás

100 méter mell

Pusztafiné Judit, Sasváriné Paulik Ilona

Ezüst

Asztalitenisz

csapat

Becsey János

Bronz

Úszás

100 méter mell

Pazinczár Attila

Bronz

Atlétika

diszkoszvetés

Sasváriné Paulik Ilona

Bronz

Asztalitenisz

egyéni

Zámbó Diana

Bronz

Úszás

50 méter pillangó

 

SZÖUL 1988

Nagy Dénes

Ezüst

Atlétika

súlylökés

Nánási István

Ezüst

Atlétika

súlylökés

Nánási István

Ezüst

Erőemelés

+ 100 kilogramm

Tory György

Ezüst

Úszás

400 méter gyors

Becsey János

Bronz

Úszás

200 méter vegyes

Tóth András dr.

Bronz

Úszás

50 méter hát

Dukai Géza

Bronz

Úszás

100 méter mell

Dukai Géza

Bronz

Úszás

100 méter gyors

Erdős Lajos, Majsai Károly

Bronz

Asztalitenisz

csapat

Kovács Győző, Szepesi Attila

Bronz

Asztalitenisz

csapat

Szepesi Attila

Bronz

Asztalitenisz

egyéni

Takács Sándor

Bronz

Úszás

100 méter mell

 

NEW YORK 1984

Dukai Géza

Arany

Úszás

100 méter mell

Dukai Géza

Arany

Úszás

100 méter pillangó

Dukai Géza

Arany

Úszás

200 méter vegyes

Hoffman Judit

Arany

Úszás

100 méter mell

Jeszenszky Attila

Arany

Úszás

100 méter mell

Jeszenszky Attila

Arany

Úszás

100 méter pillangó

Jeszenszky Attila

Arany

Úszás

200 méter vegyes

Jeszenszky Attila, Pálinkás László, Stettner Ferenc, Tory György

Arany

Úszás

4×50 méter vegyes, csapat

Oláh József

Arany

Atlétika

magasugrás

Stettner Ferenc

Arany

Úszás

100 méter hát

Szabó Tibor

Arany

Atlétika

súlylökés

Tóth András

Arany

Úszás

50 méter hát

Czuth Gábor

Ezüst

Atlétika

gerelyhajítás

Hoffman Judit

Ezüst

Úszás

100 méter hát

Hoffman Judit

Ezüst

Úszás

200 méter vegyes

Király Józsefné

Ezüst

Atlétika

diszkoszvetés

Király Józsefné

Ezüst

Atlétika

gerelyhajítás

Király Józsefné

Ezüst

Atlétika

súlylökés

Lorencz Péter

Ezüst

Atlétika

magasugrás

Majsai Károly, Szepesi Attila, Kovács Győző

Ezüst

Asztalitenisz

csapat

Németh László

Ezüst

Atlétika

pentathlon

Stettner Ferenc

Ezüst

Úszás

200 méter vegyes

Szabó Tibor

Ezüst

Atlétika

diszkoszvetés

Tory György

Ezüst

Úszás

100 méter gyors

Tory György

Ezüst

Úszás

200 méter vegyes

Dukai Géza

Bronz

Úszás

100 méter gyors

Nyírő Lajos

Bronz

Atlétika

diszkoszvetés

Nyírő Lajos

Bronz

Atlétika

gerelyhajítás

 

TORONTO 1976

Tauber Zoltán

Arany

Asztalitenisz

egyéni

Oláh József

Bronz

Atlétika

magasugrás

 

HEIDELBERG 1972

Fejes András

Bronz

Atlétika

60 méter kerekesszékes verseny

 

Következő események