Menüpontok
A Magyar Paralimpiai Bizottság kiemelt hírei
Szvitacs Alexa az első para-asztalitenisz Európa-bajnokságán rögtön aranyérmet szerzett, míg Major Endre és Pálos Péter ezüstérmesként zárt egyéniben Helsingborgban!
2019.09.18.

Szvitacs Alexa arany-, Major Endre és Pálos Péter pedig ezüstérmet nyert egyéniben a svédországi Helsingborgban zajló para-asztalitenisz Európa-bajnokságon. A magyar szövetség szerdai tájékoztatása szerint a 9-es kategóriában versenyző Szvitacs Alexa a csoportküzdelmek során ugyan kikapott a lengyel Karolina Pektől, a fináléban azonban csak egyetlen szettet engedett riválisának. A magyar sportoló alig több mint egy éve került kórházba fertőzéses betegséggel, aminek következtében elvesztette a bal alkarját és a lábujjait. A férfiaknál Major Endre az 1-es, Pálos Péter pedig a 11-es kategóriában jutott a döntőbe, mindketten az első kiemelttel szemben maradtak alul. A kontinensviadalon még a csapatversenyeket rendezik meg.
2019.09.18.

JELENTKEZÉSI FELHÍVÁS a Magyar Sportcsillagok Ösztöndíjprogramban való részvételre 2019/2020. tanév I. félév

A Magyar Sportcsillagok Ösztöndíj (a továbbiakban: ösztöndíjprogram) a Kormány által alapított ösztöndíj, melynek célja a magyarországi felsőoktatási intézményekben aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező olimpiai/paralimpiai versenyrendszerben sportoló azon hallgatók támogatása, akik tanulmányaik ideje alatt eséllyel rendelkeznek arra, hogy olimpiai/paralimpiai versenyszámban Európa-bajnoki, világbajnoki vagy olimpiai/ paralimpiai érmet szerezzenek. További információk és jelentkezési lap: http://www.hparalimpia.hu/palyazatok
Hajmási Éva és Mező Boglárka ezüst, Krajnyák Zsuzsanna bronzérmet nyert a kerekesszékes vívó világbajnokságon!
2019.09.17.

Harmincegy ország 235 versenyzője küzd a koreai világbajnokságon Cshongdzsu városában, a kerekesszékes vívó világbajnokságon az érmekért és a tokiói kvótát jelentő világranglista pontokért. Hajmási Éva tőrben, a verseny első napjain bravúros versenyzéssel ezüstérmet nyert, Krajnyák Zsuzsanna bronzérmet párbajtőrben. Mező Boglárka szintén ezüstérmet nyert a női kard B kategóriában, egy fantasztikus verseny után.  A verseny szeptember 17-24-ig tart, gratulálunk az érmeseknek és felkészítő edzőiknek!