A Magyar Paralimpiai Bizottság kiemelt hírei
Gyászol a sportvilág, elhunyt Kulcsár Győző mesteredző, négyszeres olimpiai bajnok és háromszoros világbajnok vívó.
2018.09.21.

Az IWAS elnöke Szekeres Pál, háromszoros paralimpiai bajnok, olimpiai bronzérmes vívó, az olaszországi Kerekesszékes Vívó Európa-bajnokságon a  szeptember 20-i döntők megkezdése előtt megemlékezést tartott a magyar sportlegendáról, majd egyperces gyászszünetben tisztelegtek a verseny résztvevői Kulcsár Győző emlékének.  A magyar versenyzők a továbbiakban fekete karszalagban vettek részt a bajnokságon. A kerekesszékes vívó sportág, és a Magyar Paralimpiai Bizottság a parasportok képviseletében részvétét fejezi ki a gyászoló családnak. A mesteredző intelmei, tanításai örökre velünk maradnak, nyugodjon békében.
Az első tízben végeztek a paratriatlonisták az Ausztráliában megrendezett Gold Cast világbajnoki döntőben
2018.09.17.

Lévay Petra a 7., Boronkay Péter a 9. helyen ért célba. Gratulálunk a sportolóknak, Boronkay Péter az alábbiakat nyilatkozta a verseny után a kecskeméti médiának: "Már önmagában a kvalifikációt is óriási sikerként értékeltem. Nagy álmom teljesült azzal, hogy 9 év után újra itt állhattam rajthoz, hiszen az akkori mezőnyből már csak én vagyok itt. Nagyjából ugyanaz volt a célom, mint anno a riói paralimpiai játékok előtt. Tizenegyedikként kvalifikáltam magam, szerettem volna ennél jobb helyezéssel hazatérni. Egy nagyszerű versenyzéssel sikerült az ázsiai, és az Ausztrália-Óceánia kontinensbajnokokat is legyőznöm, és a 9. helyen befutnom. Nagyon boldog vagyok, hiszen a kitűzött célt amiért jöttem, teljesítettem. Köszönöm az edzőim, támogatóim munkáját!"
Megalakult a Paralimpiai Bajnokok Klubja, negyven év paralimpiai bajnokai találkoztak.
2018.09.17.

Az első magyar paralimpiai aranyérmet Tauber Zoltán 1976-ban szerezte az akkoriban még nem hivatalos paralimpiai játékokon, Torontóban. A 2016-os riói paralimpián Tóth Tamás 100 méter háton ért elsőként a célba. A több, mint negyven év alatt a magyar sportolók 31 aranyérmet nyertek. A Magyar Paralimpiai Bizottság 2016. decemberi közgyűlése a szervezet alapszabályában rögzítette - a Paralimpikonok Klubjának jogutódjaként - a Paralimpiai Bajnokok Klubjának létrehozását. A klub legfontosabb céljai: a bajnokok előtti tisztelgés, a közös emlékek felidézése, a példaképek útmutatásai az ifjú bajnokoknak és a parasport mozgalom népszerűsítése. Elnöknek az MPB elnöksége a kétszeres paralimpiai bajnok úszót, Becsey Jánost választotta.