Dávid Krisztina Európa-bajnok lett a belgrádi légfegyveres 10 m- es Európa-bajnokságon

Dávid Krisztina sportlövő, rajt-cél győzelmet aratva, Európa-bajnok lett a belgrádi 10 méteres para sportlövő Európa-bajnokságon légpisztoly /P2 10m AIR PISTOL WOMEN SH1/ egyéni versenyszámban, 232.3 /563/ körös eredménnyel

Kriszta a tíz országot felvonultató versenyt jól kezdte. Magabiztosan, idejét és erejét jól beosztva, fokozatosan növelte előnyét a 60 lövéses kvalifikációs szakaszban, amit 4 körrel nyert. A folytatás sem alakult másként. A döntő első tíz lövése után még csak 0.1 kör volt Kriszta előnye, de vezető helyét egy pillanatra sem engedte ki a kezéből. A 8-as döntő mezőnye szépen fogyatkozott, két török ellenfele tudta csak néha megközelíteni, de Kriszta sorozatban hozott jó lövéseivel szemben nem volt ellenszerük. Végül 2.4 körös előnnyel lett aranyérmes.