Menüpontok

Öt első, négy második és négy harmadik hely az olaszországi World Para Athletics Grand Prix Rieti 2018 versenyen, erős nemzetközi kezdés és új sportolók a magyar para atlétikai válogatottnál!

Szigeti Noémi és Kálmán Krisztina buzogány dobásban remekelt, Noémi egyéni csúccsal fejezte be a versenyt, Krisztina második helyezést ért el. Nagy Ambrus először versenyzett gerelyhajításban, a hatodik helyet szerezte meg. Súlylökésben Szigeti Noémi és Nagy Ambrus második, Kálmán Krisztina harmadik helyezést ért el, Hídvégi Balázs a maratoni hosszúságú versenyben végül harmadik helyezést, Szőllősi István negyedik helyezést ért el. Ekler Luca a válogatott legifjabb és legújabb tagja az első nemzetközi versenyén a sikeres klasszifikáció után szinte berobbant a paraatléták élmezőnyébe, távolugrásban, kategóriája világcsúcsától négy centiméterrel maradt el, 200 és 100 méteres síkfutásban pedig maga mögé utasította a mezőnyt! Csontos Piroska a lábműtéte utáni első távolugró versenyén kiválóan helytállt, ötödik lett. Biacsi Bernadett világbajnokhoz méltóan nyert 800 méteres síkfutásban, ikertestvére Biacsi Ilona ugyanebben a versenyszámban a harmadik helyen végzett, Keresztesi Erika a hatodik lett.A 400 méteres síkfutásban Csontos Piroska negyedik, Keresztesi Erika ötödik és Biacsi Ilona a hatodik helyet szerezte meg. Nem maradhattak ki a szokásos 1500 méteres síkfutásból a legendás Biacsi ikrek ezúttal sem, Bernadett második, Ilona testvére mögött a harmadik helyen zárt. Szerintünk az a fantasztikus, hogy csak soroljuk a szebbnél szebb eredményeket, nagyon büszkék vagyunk az atlétákra! Drukkolunk tovább és köszöntjük az ifjú reménységeket, csak így tovább atléták! Köszönjük a fotókat és a színvonalas beszámolókat Oroszi Zsuzsanna szövetségi kapitánynak. További képekért keresd a Magyar Paralimpiai Csapat facebook oldalát!