Két bronzérmet nyertek a sportlövők az eszéki világkupán.

A para sportlövők az öt napos verseny alatti eredményei:

Sportpisztolyban (P3)  Dávid Kriszta legjobb női versenyzőként a 9. helyen végzett, Gurisatti Gyula ötödik lett.

Standard pisztoly légfegyverben Gurisatti Gyula bronzérmet nyert,  Lőrinczi Tibor a 9. helyen zárt.

Légpisztolyban  Dávid Krisztina bronzérmet nyert, Gurisatti Gyula a hatodik helyen Lőrinczi Tibor a 22. helyen zárt.

Szabadpisztolyban  Dávid Krisztina hatalmas új egyéni csúccsal hatodik helyen került be a férfiakkal közös mix versenyszámának döntőjébe,  ahol végül a 8. helyet szerezte meg.  Gurisatti Gyula a 9., Lőrinczi Tibor a 21. helyen végzett.

A csapatversenyben a három magyar sportolóból álló csapat együtt is bizonyított, bár lemaradt a dobogóról, kiváló teljesítménnyel lettek a negyedikek.

A verseny színvonalát mutatja, hogy egyéni és csapatversenyben is új világcsúcsok születettek, mindkettő az irániak érdeméből. A csapatversenyben második helyezett szerbek pedig új Európa-csúcsot lőttek.

Összességében a három fős magyar csapat a két bronzéremmel és a további helyezésekkel a várakozásnak megfelelően jól teljesített az idei év legerősebb versenyén. Gratulálunk a sportolóknak, edzőknek, köszönjük a képeket és az információkat Pál-Plichta Györgyi szövetségi kapitánynak!