Négy arany, két ezüst és három bronzérmet nyertek a kerekesszékes vívóink a holland Nemzetek Nagydíja világkupán!

Az első napon Osváth Richárd megőrizte idei veretlenségét tőrben és újra a dobogó tetejére állhatott, Veres Amarilla és Krajnyák Zsuzsi pedig egyformán harmadik helyezést ért el női párbajtőrben.

A második napon szintén három érem született, Krajnyák Zsuzsi tőrben fantasztikus küzdelemben győzte le minimális különbséggel az első helyért a sportág kiemelkedő egyéniségét, a hong-kong-i Yu Chi-t, majd a B kategóriában Dani Gyöngyi szerzett nagyon fényesen csillogó ezüstérmet.
A szombati érempalettát pedig Hajmási Évi tette teljessé a női tőr A kategóriás bronzérmével, csak csapattársa, Krajnyák Zsuzsi tudta őt megállítani.

Vasárnapra sem maradtunk érmek nélkül, két arany- és egy ezüstérmet szereztek vívóink a zárónapon! Osváth Richárd szenzációs vívással megnyerte élete első kard VK versenyét is, melyen megismétlődött a riói paralimpia döntője az ukrán Andrij Demchuk-kal. Mellette Hajmási Évi szerzett Pisa után ismét ezüstérmet, ezúttal sokkal nagyobb küzdelemre késztetve a szintén ukrán Breus-t. Veres Amarillát makacs vállsérülése hátráltatta, így is szerzett egy értékes hatodik helyet. A női párbajtőr csapatversenyre is baljós árnyékot vetett ez a sérülés, mert Amarilla nemigen tudta felemelni a karját, de a csapat hősies erőfeszítéseket téve megoldotta a feladatot, a franciákat, majd a lengyeleket legyőzve lett aranyérmes. 
Gratulálunk a sportolóknak, edzőknek és köszönjük a részletes beszámolót, képeket Nemcsik Zsolt szövetségi kapitánynak!

A magyar versenyzők eredményei:

Női tőr egyéni A kategória, 19 induló

1. Krajnyák Zsuzsanna (UTE, edzője: Feczer Viktor)
3. Hajmási Éva (Törekvés, e.: Beliczay Sándor és Erdei Péter)
17. Fóris Erika (MTK, e.: Szelei István)

Női tőr egyéni B kategória, 13 induló:

2. Dani Gyöngyi (UTE, e.: Feczer Viktor)

Férfi párbajtőr egyéni A kategória, 37 induló:

5. Mató Gyula (OSC, e.: Pap Jenő)
26. Göttlinger Dániel (Békessy Debrecen, e.: Serra Solt és Dávid László)
28. Horváth Gábor (MTK, e.: Szelei István)

Férfi párbajtőr egyéni B kategória, 19 induló:

5. Tarjányi István (NYVSC, e.: Pákey Béla)
11. Gergely István (Diósgyőri VE, e.: Kosztopulosz Beatrix)

Férfi tőr egyéni A kategória, 32 induló:

1. Osváth Richárd (Törekvés, edzője: Beliczay Sándor és Erdei Péter)
14. Mató Gyula (OSC, e.: Pap Jenő)
18. Horváth Gábor (MTK, e.: Szelei István)

Női párbajtőr egyéni A kategória, 20 induló:

3. Krajnyák Zsuzsi (UTE, e.: Feczer Viktor) és Veres Amarilla (NYVSC, e.: Pákey Béla)
17. Fóris Erika (MTK, e.: Szelei István)

Női párbajtőr egyéni B kategória, 13 induló:

7. Dani Gyöngyi (UTE, e.: Feczer Viktor)

Férfi kard egyéni A kategória, 21 induló

1. Osváth Richárd (Törekvés, edzője: Erdei Péter és Beliczay Sándor)
10. Göttlinger Dániel (Békessy Debrecen, e.: Dávid László és Serra Solt)

Férfi kard B kategória, 16 induló

8. Tarjányi István (NYVSC, e.: Pákey Béla)

Női kard A kategória, 16 induló

2. Hajmási Éva (Törekvés, e.: Erdei Péter és Beliczay Sándor)
6. Veres Amarilla (NYVSC, e.: Pákey Béla)

Női párbajtőr csapat, 6 induló

1. Magyarország (Dani Gyöngyi, Fóris Erika, Krajnyák Zsuzsanna, Veres Amarilla)

Következő események