Parasportolók a Telekom Vivicittán és a nemzetközi versenyeken- a hétvége hírei

A Telekom Vivicitta futók között elismert sportolók, művészek, ismert közéleti személyek indultak, ezzel is támogatva az autizmussal élőket. Boronkay Péter világbajnok triatlonista paralimpikon együtt futott többek között Ungvári Miklós olimpiai ezüstérmes cselgáncsozóval, Bedák Pál világbajnoki ezüstérmes ökölvívóval és Simonyi Balázs ultrafutóval a jó ügyért és buzdította a Mozgásjavító Intézmény tanulóját, Boda Ferencet, aki az 5 kilométeres távon is elindult!  Lőrincz Krisztina handbikeal1 óra 28 perc alatt teljesítette a félmaratoni távot!

A Sub-Zone Sitting Volleyball Championship-Men B csoportos versenyén, Agárdon, a magyar csapat mindhárom szettben megverte a vendég olasz csapatot. A Bernáth Csaba, Domokos András, Gergencsik János, Mányák Attila, Kertész Róbert, Kovács László, Peres János, Veleg Krisztián összeállítású csapat 25-15; 25-10; 25-21 pontozásban 3-0-ra nyert. A szurkolók csapatát erősítették a női magyar ülőröplabda válogatott tagjai, Szabó László, a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke, Szélesi Ágnes, az MPB sportigazgatója és dr. Horváth Patrícia, az MPB sportági referense is.

Gratulálunk a sportolóknak, köszönjük Raska Gyula szövetségi kapitánynak a felkészítést és a szervezést!

A Nemzetközi Spanyol Kupára utazó válogatott 6 sportolóját ( Konkoly Zsófia, Pap Bianka, Adami Zsanett, Tóth Tamás, Iván Bence, Széni András) Becsey János vezetőedző, Szamek Katalin, Szájer Péter és Jancsik Árpád edző kísérte.
A verseny első napján jöttek szépen az eredmények. 9 döntőt érő eredmény született délelőtt.
Pap Bianka és Konkoly Zsófia továbbra is gyűjti a nemzetközi versenyeken az idei évben is az érmeket,
Bianka 100 méter háton 2., 400 méter gyorson 1. és 100 méter gyorson 2. helyezett lett. Zsófi 100 méter háton 3. és 50 méter pillangón a dobogó második fokára állhatott fel,  Széni András 50 méter gyorson 6. lett.
A nemzetközi VB MQS szintet Andris már egy éven belül teljesítette Splitben amit a mai versenyen megerősített.
Iván Bence 100 méter mell 3. helyezése nekünk aranyat ér hiszen teljesítette a VB szintet.
Tóth Tamás a tavalyi év paralimpiai hősének az idei évben ez volt az első nemzetközi versenye. 50 méter gyorson 3. és 100 méter mellen 7. helyezett lett.

Új csúcsokkal és éremdömpinggel végeztek az erőemelők a hétvégi szlovák nemzetközi versenyen!
Az egri világkupára készülő kibővített válogatott keret tagjai hét aranyérmet, hét ezüstérmet, két bronzérmet nyertek és nyolc új országos csúcs született.

Eredmények:

Aranyérmesek:

41kg. Engelhardt Katalin 50kg. (országos csúcs)
50kg. Mezei Katalin 61kg.(országos csúcs)
79kg. Nebehaj Barbara 42kg.
54kg. Sztanó György 126kg. (országos csúcs, junior országos csúcs)
80kg. Stadler Tamás 143kg. (országos csúcs)
88kg. Sedric Watchou 181kg. (országos csúcs)
+107kg. Sas Sándor 205kg.

Ezüstérmesek:

45kg. Koselák Renáta 48kg. (országos csúcs)
61kg. Ráczkó Gitta 35kg.
+86kg. Csillag Edina 45kg.
49kg. Várhegyi Krisztián 85kg. (junior országos csúcs)
59kg. Tóth István 110kg.
65kg. Balogh Ottó 111kg.
107kg. Kleisz György 137kg. (országos csúcs)

Bronzérmesek:

107kg. Gallyas Lakatos Ákos 132kg.
+107kg. Szávai Csaba 175kg.

Aboszolút kategóriában Mezei Katalin a harmadik, férfiaknál Sztanó György és Sedric Watcou holtversenyben a második helyen végeztek.

Gratulálunk a sportolóknak és felkészítőiknek!