Menüpontok

Kiválóan szerepelt a magyar paralimpiai úszócsapat a Spanyol Nemzetközi Kupán

A sportolókat Becsey János vezetőedző, Szamek Katalin, Szájer Péter és Jancsik Árpád edző kísérte. A csapatot Grezner Mónika gyógytornász és Rózsa Sándor kísérő segítette.
A versenyt megelőző napon egy átmozgató edzéssel kezdett a csapat.
A verseny első napján jöttek szépen az eredmények, délelőtt 9 döntőt érő eredmény született.

Pap Bianka a riói ezüst-és bronzérmes paralimpikon úszó 100 méter háton 2., 400 méter gyorson 1. és 100 méter gyorson 2. helyezett lett.
Konkoly Zsófia a riói bronzérmes paralimpikon úszó  100 méter háton 3. és 50 méter pillangón a dobogó második fokára állhatott fel.

Széni András 50 méter gyorson 6. lett, a nemzetközi VB MQS szintet Andris már egy éven belül teljesítette Splitben,  amit a spanyol versenyen megerősített.
Iván Bence 100 méter mell 3. helyezése szinte aranyat ér, hiszen teljesítette a VB szintet.
Tóth Tamás paralimpiai bajnok úszónak az idei évben ez volt az első nemzetközi versenye, 50 méter gyorson 3. és 100 méter mellen 7. helyezett lett.
A Magyar Paralimpiai Úszócsapat  a spanyol nemzetközi versenyen a Magyar Úszó Szövetség támogatásával vett részt.