a Magyar Paralimpiai Bizottság pályázatot hirdet

Pályázati felhívás 2015.

részletek  ››

Friss híreink:

Péntekig még lehet jelentkezni a paralimpiai felkészítő edzők konferenciájára

Megváltozott a jelentkezési határidő a Magyar Sport Házában (1146 Bp. Istvánmezei út 1-3.) a Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) és a Magyar Edzők Társasága (MET) szervezésében március 31-én 9:30-kor kezdődő paralimpiai felkészítő edzők konferenciájára. A szervezők március 27-én, péntekig várják az

Posted in Hírek | Tagged , | Leave a comment

MOB-elnökségi ülés: A MOB saját hatáskörbe vonta a paralimpikonok és edzőik Gerevich-ösztöndíj feladatait

A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) legutolsó elnökségi ülésén átmeneti megoldást fogadott el, hogy az MPB-t mentesíti a Gerevich-ösztőndíjjal kapcsolatos döntések alól. A keretösszeg emelését a MOB elnöksége nem támogatta. A testület úgy határozott, hogy a forrást a sportági szövetségek között

Posted in Hírek | Tagged , , | Leave a comment

Nemzetközi vívóverseny, Párizs: kettős magyar siker tőrben!

Szenzációs kettős magyar siker született tőrben vasárnap a párizsi nemzetközi vívóversenyen: Krajnyák Zsuzsanna végzett az első helyen, megelőzve Hajmási Évát!

Posted in Hírek | Tagged , , , | Leave a comment

Asztalitenisz Vk, Lignano: Major Endre csapatban ezüstérmes!

Szenzációs teljesítménnyel szerezte meg az ezüstérmet Major Endre a brit Thomas Matthews-szal (1-es kategória) a lignanói asztalitenisz Világkupán a csapatversenyben.

Nemzetközi vívóverseny, Párizs: Krajnyák Zsuzsanna bronzérmes párbajtőrben

Krajnyák Zsuzsanna a harmadik helyen végzett párbajtőrben a párizsi nemzetközi vívóversenyen szombaton. A mezőny másik magyar versenyzője, Hajmási Éva tizenkettedik lett.

Asztalitenisz Vk, Lignano: Major Endre brit társsal elődöntős és érmes

Major Endre (1-es kategória) a brit Thomas Matthews oldalán bejutott az elődöntőbe az olaszországi Lignanóban zajló asztalitenisz Világkupa csapatversenyében pénteken. Ezzel eldőlt, hogy a magyar, brit kettős mindenképpen éremmel zárja a viadalt.

Asztalitenisz Vk, Lignano: Arlóy Zsófia és Berecki Dezső bronzérmes

Bravúros teljesítménnyel két bronzérmet szereztek a mieink az olaszországi Lignanóban zajló 40-es szorzójú asztalitenisz Világkupa-versenyen egyéniben. Arlóy Zsófia (8-as kategória) és Berecki Dezső zárt harmadikként a rendkívül erős mezőnyben.

Asztalitenisz Vk, Lignano: kemény csatákon vannak túl a mieink

Kemény csatákat vívtak a mieink Lignanóban az asztalitenisz Világkupa-verseny első napján, szerdán. Major Endre (1-es kategória) sajnos nem jutott tovább a csoportjából, a többiek – Bicsák Bettina (10), Berecki Dezső (9) – még versenyben vannak, Arlóy Zsófia (8) kategóriájában körmérkőzéses

Asztalitenisz Vk, Lignano: négy magyar játékos a mezőnyben

Négy játékosunk vesz részt a szerdától szombatig tartó, 40-es szorzójú asztalitenisz Világkupa-versenyen az olaszországi Lignanóban.